Yetkili Servislik

Akia

Akia Yetkili Servisi

Son yıllardaki atılımlarıyla Türkiye’de ve Avrupa’da tüm dikkatleri üzerine çeken AKIA Türkiye operasyonu 2013 yılında başlamıştır. Kısa zamanda Türkiye ve Avrupa’nın tercih edilen bir otobüs markası haline gelmiş üreticilerinden biri olan AKIA, Bursa İnegöl Mobilya Ağaç İşleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 15000 m2 açık ve 16000m2 kapalı alan üzerine kurulu üretim tesislerinde yıllık ortalama 600 adet araç üretim kapasitesi ile çalışmaktadır.

AKIA, Ultra LF serisinde LF9, LF11, LF12, LF18, LF25 modellerini, Euro 5 ve Euro 6 standartlarında; Dizel, CNG ve Elektirikli seçenekleriyle üretmektedir. AKIA, müşterilerin değişen ihtiyaçlarına karşılık verebilen doğru ürünleri geliştirmek, üretimde modüler yaklaşım uygulamak, iyi tasarım ve yüksek kalite standartları seviyesinde otobüsler üretmek üzere üretim stratejileri belirleyerek ürün gamını genişletmektedir.

Marka bilinirliği yurtiçinde ve yurtdışında gün geçtikçe artan AKIA, Türkiye pazarının yanı sıra, ürünlerini Avrupa ve Asya’da, başta Sırbistan, Romanya, Bulgaristan, Azerbaycan ve Tacikistan olmak üzere,10 farklı ülkeye ihraç etmektedir.

AKIA, “Türkiye’nin en değerli ve en çok tercih edilen sanayi şirketi olmak” vizyonu doğrultusunda toplu taşımacılığa modern ürün ve hizmetler sunmayı hedef edinerek, kendi sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte, şehir içi, personel ve öğrenci taşımacılığı sektörlerindeki en yeni teknolojilerle üretimini gerçekleştirmektedir…